סימפיזיוליזיס


סימפיזיוליזיס

בתרגום פשוט: "התפרקות מפרק האגן הקדמי". שכיח למדי בהריון ויכול לנוע מאי נוחות/כאב קל בתנועות מסויימות (כמו למשל עליית מדרגות) ועד למגבלה משמעותית בתנועה וריתוק לכיסא גלגלים (!). טיפולים אפשריים: משככי כאבים, חגורת אגן מקבעת, התעמלות/פיזיותרפיה, אוסטיאופתיה. לעיתים אין ברירה ופשוט סובלים עד אחרי הלידה. מצורף אתר/דף מידע לנשים - מקווה שיימצא מועיל לסובלות.

לאחרונה פותחה על ידי שיטה חדשה וייחודית בחסימת שדר הכאב בהזרקה מקומית. הודגמה יעילות מרשימה בנשים עם סימפיזיוליזיס קשה לאחר הלידה (במקרה מסויים מתועדת יולדת שתוך זמן קצר קמה מכיסא הגלגלים!!).

בשלב זה - ניתן כטיפול למקרים קשים של סימפיזיוליזיס שלאחר הלידה. לכשיירכש ניסיון נוסף לגבי הטיפול הנ"ל בנשים הרות, נוכל להרחיב את אפשרויות הטיפול ולהציעו גם לנשים הסובלות במהלך ההריון.

--------------------------------------------------------------------

מצרף שאלה שנשאלת שוב ושוב בנושא זה

שאלה:

אני רציתי לשאול אותך ד״ר פומפ שאלה עבור חברה שבהריון בשבוע 30 וסובלת מסימפיזיוליזיס. אמרו לה שעדיף להימנע מלידה אפידורלית במצב שלה. זה נכון, ואם כן, למה?

תשובה:

לא ברור לי הקשר בין סימפיזיוליזיס והמנעות מלידה עם אפידורל. אם כבר, אז להיפך. אפידורל מוקדם דווקא ינטרל את הכאבים הקיימים גם ככה.

-------------------------------------------------------------------

ובנימה אופטימית זו, המשך הריון קל ונעים.

#סימפיזיוליזיס

619 views
  • Facebook Clean Grey

© 2014 Pomp Clinic. No animals were harmed in the making of this site


 

Tel: 0522-881111

Dr. Gil Pomp

Obs/Gyn