שימוש בסלילי 'אשור' בטיפולי פריון


הדבקויות בבטן וטיפולי פריון:

שאלה שהוצגה בפני לגבי גברת שעברה בעבר ניתוח בטן מורכב עם הדבקויות רבות ידועות כעת, ואי יכולת להיכנס להריון מסיבה מכנית (חצוצרות חסומות).

במהלך הבירור נראתה חצוצרה מורחבת, וכידוע, מצב כזה מוריד את סיכויי הצלחת טיפולי הפרייה חוץ גופית בכ 50%. הטיפול המקובל במצב זה הוא ניתוק/כריתת החצוצרה החולה בלפרוסקופיה (ניתוח בטני).

וכאן הדילמה - במידה ולא מטפלים, סיכויי ההצלחה יורדים. באם כן מטפלים, נכנסים לבטן עם הדבקויות (סיכוי גבוה לסיבוך ונמוך להצלחה) וכן יש סיכוי שאין בכלל גישה לאגן ולחצוצרות.

גישה חדשנית לפתרון בעיה מהסוג הזה היא שימוש ב essure - חסימה של החיבור בין החצוצרה לרחם בגישה תוך רחמית, ולא תוך בטנית כמקובל עד כה - תמונה מצורפת. בעבודה שפורסמה לא מזמן (ינואר 2014) בעיתון המדעי המכובד BJOG, התוצאות של הנשים שטופלו בצורה זו היו טובות כמו נשים שטופלו בצורה המקורית. כמניעת הריון essure אינו נמצא בסל הבריאות (אלא רק בקליניקות פרטיות). לגבי שימוש ב essure במצב בייחודי של חצוצרה חולה והדבקויות - יש צורך לבדוק פרטנית את השתתפות הקופה.

essure.png

#הדבקויות #רחם #אשור #חצוצרות #טיפוליפוריות

64 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

על טסיות נמוכות בהריון בהגדרה הגבול התחתון הוא 150000 לסמ"ק. שכיחות המצב של מיעוט טסיות הוא סביב 4% מההריונות. כדאי לזכור שיש בהריון באופן נורמלי ירידה של ריכוז הטסיות גם בשל דילול בנפח, וגם בשל הרס

התבקשתי לדבר הבוקר בגל"צ בתוכניתו של אסף ליברמן על "לידה בהפתעה". כיצד ייתכן שמישהי לא תדע שהיא בהריון ופתאום תגלה שהיא בלידה. אז נכון שאנחנו רגילים לחשוב שבכל איחור קטן במחזור כל אחת תרוץ ותעשה בדיק