לקט שאלות/תשובות #1


ש: מה המשמעות של ורידים בולטים בהריון? ת: לרוב מציק. פרט לגרביים אלסטיות אין טיפול יעיל בהריון. לעיתים נותנים טיפול במדלל דם לאחר הלידה בשל סיכון מוגבר לפקקת בורידים העמוקים ברגל/אגן

ש: כאבים באגן לקראת סוף ההריון. עכשיו כבר אחרי לידה ועדיין לא עבר. למה? ת: שינויים במפרקים של האגן כואבים. משתפרים לאחר הלידה, אם כי בהדרגה. מקובל לומר שהגוף חוזר לעצמו תוך 6 שבועות מהלידה, אם כי השיפור כבר יורגש לדעתי כבר תוך שבועיים. משככי כאבים זו לא מילה גסה.

ש: ידוע שכואב הגב לאחר הלידה בגלל אפידורל. לא קיבלתי אפידורל בלידה הזאת. אז למה כואב לי הגב? ת: אפידורל מואשם ברוב הכאבים והחוליים שלאחר לידה. לרוב שלא בצדק. כאמור, כאבי הגב הם מהשינויים והמאמץ שבתהליך הלידה, עם או בלי אפידורל.

ש: יש במשפחה מחלה גנטית מסוג מסויים. הבת שלי התחתנה לפני שנה ועכשיו היא בהריון. האם צריך לבדוק את המחלה הזאת אצל העובר? ת: כן. כדאי לפנות לרופא נשים מטפל, לבצע מעקב הריון כמקובל כולל סקירת מערכות, וכן כדאי להתייעץ עם יועץ גנטי באופן פרטני.

ש: טחורים לאחר לידה, האם זה רגיל? ת: קשור למאמץ וללחץ הביטני המוגבר בזמן הלידה. משתפר לאחר מכן. ניתן להקל עם משחות מאלחשות. תזונה עתירת סיבים מאיצה את הריפוי.

#לקט #שאלותותשובות

9 views0 comments

Recent Posts

See All
  • Facebook Clean Grey

© 2014 Pomp Clinic. No animals were harmed in the making of this site


 

Dr. Gil Pomp

Obs/Gyn

Tel: 0522-881111